Płytki rektyfikowane – co to jest?

1    Rodzaje  admin
Płytki rektyfikowane – co to jest?
01 Sie
4:33

Być może zdarzyło Ci się już słyszeć o płytkach rektyfikowanych, jednakże czy wiesz co to tak naprawdę jest i dlaczego tak się nazywają?

Sztywne wymiary

Otóż płytki rektyfikowane mają za zadanie utrzymywać narzucony przez danego producenta rozmiar z dokładnością do 0,2 mm, a ich krawędzie idealnie pod kątem 90 stopni. Krawędzi e standardowych płytek przeważnie są okrągłe, a w tym wypadku mamy do czynienia z ostrymi. Jeśli decydujesz się na płytki łazienkowe rektyfikowane, to wybierasz dla siebie nowoczesny wygląd tego pomieszczenia, bo wyglądają one naprawdę bardzo dobrze. Płaszczyzny, które układa się za pomocą tych płytek są jednolite, a krawędzie danych elementów zdecydowanie mniej widoczne. Przeważnie tego typu płytki są też droższe od tych standardowych, a cena wynosi nawet do 30 zł za 1 m2.

Spoinować czy nie?  

Skoro płytki rektyfikowane mają idealnie równe krawędzie, to w takim razie rodzi się pytanie, czy w ogóle trzeba dawać spoinę między nimi? Otóż producenci zalecają stosowanie przynajmniej 1,5 mm spoiny. Tyczy się to zarówno płytek do łazienki, jak i każdego innego pomieszczenia, gdzie1 zamierzasz je zastosować. Dzięki fugom unikniesz pękania płytek pod wpływem sił, które działają w głębszych warstwach ściany czy też podłogi.

Warto zaznaczyć, że do fugowania używa się tych samych materiałów co do zwykłych płytek. Sprawdzają się więc doskonale w każdych warunkach.

Czy warto wydawać więcej pieniędzy?

Jak najbardziej płytki łazienkowe rektyfikowane są bardzo dobrym wyborem, o ile oczywiście jesteś w stanie wydać na nie nieco więcej gotówki. Na pewno jednak nie powinieneś być ani trochę zawiedziony, ponieważ wyglądają obłędnie i doskonale sprawdzą się w każdej łazience.

« »
1 Comments

    Bartek

    Październik 4, 2015 at 4:33 pm

    Powiem szczerze, że nawet nie wiedziałem jak się to nazywa i co to jest☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *