Układanie płytek w łazience – od czego zaczynamy?

2    Porady, Układanie  admin
Układanie płytek w łazience – od czego zaczynamy?
15 Lip
4:31

Nie zamierzasz wydawać na płytkarza, ale chciałbyś całkowicie samodzielnie urządzić sobie łazienkę? W takim razie przed Toba naprawdę spore wyzwanie, niemniej jednak na pewno ze wszystkim sobie poradzisz. Nie warto się bać, bowiem wbrew pozorom ułożyć płytki łazienkowe, to nie taka trudna sprawa.

Przygotuj podłoże

Wszystko ma swój początek wraz z przygotowaniem podłoża na którym płytki mają być kładzione. Powinieneś je dokładnie wyczyścić, szczególnie jeśli była tam wcześniej jakaś warstwa płytek, którą skułeś. Dodatkowo warto pomalować to farbą gruntującą, która zdecydowanie zwiększy przyczepność kleju i zmniejszy chłonięcie wody z kleju przez ścianę, dzięki temu klej będzie powoli wysychał i lepiej zwiąże.

Odpowiednie narzędzia

Nie da się obejść bez podstawowych narzędzi. Warto o nie wcześniej zadbać, żebyś potem nie musiał ciągle przerywać swojej pracy na bieganie do sklepu. Więc będzie Ci na pewno potrzebna szlifierka kątowa, maszynka do cięcia płytek, poziomica oraz oczywiście klej i packa do jego nakładania.

Technika pracy

Jeśli nigdy nie widziałeś jak się układa płytki, to w sieci jest wiele ciekawych filmików, na których fachowcy dokładnie i krok po kroku tłumaczą w jaki sposób układać płytki łazienkowe. Co prawda na początku może nie wychodzić Ci idealnie, ale przecież nie musisz się śpieszyć i absolutnie najlepiej żebyś tego nie robił. Dzięki temu stopniowo nabierzesz wprawy i na pewno wszystko będzie w porządku. Nie przejmuj się, jeśli nie będzie to szło idealnie, bo przecież dopiero zaczynasz.

Fugowanie

Po wszystkim przychodzi czas na położenie fugi, którą najlepiej nakładać z jakieś tubki, np. może Ci bardzo dobrze posłużyć opakowanie po silikonie, ponieważ ma ono stożek. Ułatwi Ci to zdecydowanie zaaplikowanie fugi między płytki. Nadmiar zmywamy nasączoną wodą gąbką.

»
2 Comments

  marian

  Październik 1, 2015 at 4:31 pm

  Ja niestety nie bardzo umiałem i wolałem zlecić fachowcowi

  Olek

  Październik 7, 2015 at 4:31 pm

  Układanie płytek, to nie jest żadna wielka filozofia, trochę samozaparcie i się wszystko da zrobić;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *