Dekoracyjna mozaika
Blog

Dekoracyjna mozaika

We współczesnych kuchniach i łazienkach coraz częściej pojawia się mozaika. Ten rodzaj kafelków jest wyjątkowo dekoracyjny.

Kafelki mozaika można kupić w kilku rodzajach. Wyjątkowo chętnie kupowane są te ceramiczne. Obecnie jednak rośnie zainteresowanie mozaiką szklaną i kamienną. Mozaika dostępna jest też w różnych kolorach, łatwo wybrać taką, która będzie pasowała do pomieszczeń w różnych stylach. Wyjątkowo efektowna jest mozaika szklana. Występuje ona w wersji matowej i błyszczącej. Można wykorzystać ją do wykonania na przykład obramowania lustra w łazience. Cecha charakterystyczną mozaiki szklanej jest to, że jest ona praktycznie nie nasiąkliwa. Stąd też może być wykorzystywana we wszystkich pomieszczeniach, które są mocno narażone na wodę i wilgoć. Mozaika kamienna jest odporna na uszkodzenia, można wykorzystać ją nie tylko jako okładzinę ścienną, sprawdzi się również na podłogach.

Przed montażem mozaiki należy zakupić klej. Powinien on być dostosowany do typu mozaiki. Innego kleju należy użyć do przyklejenia mozaiki szklanej, a innego do kamiennej.