Jakie płytki wybrać do łazienki?
Blog

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem w domu. Panują w niej specyficzne warunki: zwiększona wilgotność powietrza, wahania temperatury. Dlatego nie każdy materiał wykończeniowy się w niej sprawdzi. Tym, po który można śmiało sięgnąć są płytki. Jakie będą najlepsze płytki łazienkowe?

Decydując się na płytki w łazience, warto pamiętać, że producenci oferują dzisiaj naprawdę szeroki wybór. Ogromną popularnością cieszy się gres, który jest niezwykle wytrzymały. Można go umieszczać zarówno na ścianach, jak i podłodze, nie obawiając się tego, że ulegnie uszkodzeniu. Na ścianach dobrze sprawdzi się glazura, która jest dość cienka. Szukając płytek odpowiednich na podłogę, warto rozważyć zakup terakoty. Dla tych, którzy lubią wnętrza w rustykalnym stylu i planują w łazience ogrzewanie podłogowe odpowiednią będą płytki cotto.

Wybierając płytki łazienkowe, trzeba zdecydować się na jakiś kolor. Do małych łazienek najlepiej wybierać płytki jasne, które będą odbijały światło i optycznie powiększały przestrzeń. Jeśli łazienka jest duża, możemy bardziej poszaleć z kolorystyką.