Nowe spojrzenie na białe kafelki
Blog

Nowe spojrzenie na białe kafelki

Łazienka, w której nie ma płytek, zawsze sprawia wrażenie dość ubogiej. Przypomina pomieszczenie niedokończone nawet, jeśli brak płytek był zamysłem jej właściciela.

Jak zatem pogodzić potrzebę indywidualizmu z panującym powszechnie przekonaniem, że płytki powinny być integralną częścią łazienki? Rozwiązaniem mogą okazać się kafelki białe.

Wiele osób słysząc o takiej propozycji nie będzie nawet starało się ukrywać swojego zaskoczenia. Czy biel nie jest rozwiązaniem konwencjonalnym, a tym samym niezbyt ciekawym? Jeśli z białych kafelek uczynimy pewien znak rozpoznawczy łazienki, rzeczywiście może tak się stać. Wystarczy jednak odrobina pomysłowości, aby zerwać z takim przekonaniem. Białe kafelki nie muszą przecież wcale dominować. Przeciwnie, często możemy przekonać się o tym, że sprawdzają się one znakomicie jako tło dla mniej standardowych rozwiązań takich, jak kolorowe meble łazienkowe albo sanitariaty o nietypowych kształtach. Ich plusem jest również to, że rozświetlają te pomieszczenie.