Zalety i wady gresu mrozoodpornego
Blog

Zalety i wady gresu mrozoodpornego

Gdy słyszymy o płytkach wykonanych z gresu, zwykle pamiętamy przede wszystkim o tym, że znakomicie sprawdzają się na zewnątrz. To idealne rozwiązanie zarówno wówczas, gdy planujemy położenie płytek na tarasie, jak i na balkonie.

Gres mrozoodporny doskonale radzi sobie nawet z bardzo niskimi temperaturami, nie wymaga przy tym specjalnych zabezpieczeń. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale jego jedyna cecha charakterystyczna.

Sprzedawcy płytek gresowych zwracają uwagę również na to, że odznaczają się one niską nasiąkliwością. Pozwala to na ich łatwe czyszczenie, a jednocześnie sprawia, że nie brudzą się one aż tak szybko, jak inne ich rodzaje. Płytki gresowe są też twardsze niż choćby terakota. Można je intensywnie użytkować, a i tak okazuje się, że bardzo trudno doprowadzić do ich zarysowania. Niestety, wiąże się to z dość skomplikowanym procesem obróbek, gdy więc konieczne jest ich cięcie lub dokonywanie w nich otworów, eksperymentowanie na własną rękę jest o wiele bardziej niebezpieczne niż skorzystanie z pomocy specjalisty.